BAKIRTAŞ’TAN İSTİHDAM AÇIKLAMASI

TOBFED Genel Başkanımız Serkan Bakırtaş, Fox Haber’den Damla Yıldız Söken’e işsiz gençlere meslek edindirme projesini anlattı.

TOBFED olarak sektörü tek çatı altında toplamayı hedeflediklerini anlatan Bakırtaş, işsizliğin çözümünün mesleki eğitimde olduğunu vurgulayarak “Otomotiv satış sonrası hizmet sektöründe eleman ihtiyacı var. Biz özellikle Doğu ve Güneydoğu’da işsizlikle mücadele eden gençlerimize el uzatıp onlara mesleki eğitimler veriyoruz. Verdiğimiz bu eğitimlerin sonunda işe yerleştiriyoruz. Bugüne kadar 1500’den fazla gencimizi eğiterek meslek sahibi yaptık. Böylelikle hem onları terörün ve kötü alışkanlıkların pençesinden kurtarıyoruz hem de sektörün nitelikli eleman ihtiyacını karşılıyoruz. ” dedi.

Yakın zamanda önce Diyarbakır’da sonra da çeşitli illerde meslek lisesi açmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Bakırtaş, Mesleki Yeterlilik Kurumu işbirliği ile sektörün meslek standartlarını da oluşturduklarını, çok yakın bir zamanda otomotiv satış sonrası hizmet sektöründe mesleki yeterlilik belgelerini de TOBFED olarak vereceklerini söyledi.