TOBFED, otomobil, uçak, yat/tekne temizlik, bakım, koruma, vale hizmet başlıklarında Türkiye’de kurulmuş olan ilk federasyon olma özelliği ile sektörel verimliliği arttırmak, sorunlarımıza çözüm üretmek, hizmet kalitesini yükseltmek için topluma karşı olan sorumluluklarının bilincinde ve çevre dostu projeler üreterek hayata geçirmektedir.

TOBFED, sektördeki nitelikli işgücü sorununu bir nebze olsun hafifletebilmek amacıyla, düzenlenen eğitimlerin yanı sıra, TOBFED İktisadi İşletmesi bünyesinde ulusal yeterlilik sistemi kapsamında personel belgelendirme yapmak üzere çalışmalara başlamıştır.

TOBFED İktisadi İşletmesi, ilgili mevzuat çerçevesinde, MYK koordinasyonunda TOBFED tarafından yürütülen çalışmalar  sonucunda belirlenen ulusal yeterlilikler ile TS EN ISO/IEC 17024:2012 Uygunluk Değerlendirmesi – Personel Belgelendirmesi Yapan Kuruluşlar İçin Genel Şartlar standardı kapsamında personel belgelendirme hizmetlerini yürütmektedir.

Aramıza katılmak ister misiniz?

Federasyonumuza üye olmak ve etkinliklerimize katılmak isterseniz iletişim sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.