BAŞKANDAN

İnsan hayatının bir parçası olan otomobiller her gün yeni modeller, özellikler ve aksesuarlarla karşımıza çıkmaktadırlar. Kimileri hayatını kolaylaştırmak, kimileri de lüks yaşamlarının bir parçası olarak, sahip oldukları araçlarının bakım, koruma, temizlik, hijyen ve araçlarını yenilemek adına gerekli olan hizmetleri almak için bizlerle iletişime geçerler.

Herkesin istediği, profesyonel ellerde araçlarının temizliğini yaptırırken lastik değişimleri, cam/güvenlik filmleri, kaplama hizmetlerinden faydalanarak hızlı bir şekilde ihtiyaçlarının karşılanması ve aldığı hizmetin kalitesinin devamlılığıdır.

Araçların yanı sıra yat ve teknelerin de uygun ürünlerle temizlenmesi, çiziklerin giderilmesi, dış etkenlere karşı dayanıklılığının sağlanması ve bakımlarının yapılması için güvenli çözümler üreterek işbirliği içerisinde TOBFED çatısı altında birleşmiş bulunmaktayız. Bilinçsizce yapılan temizlik, bakım ve korumada kullanılan malzemelerin boyalara ne kadar zarar verdiği, arabalarımızı emanet ettiğimiz valelerin, konusunda ne kadar eğitimli olduğu ya da herhangi bir şikâyetimizde nereye başvuracağımız şu an belirsizdir ki bu da sektörümüzün içerisinde bulunduğu sorunlarından biridir.

TOBFED, otomobil, uçak, yat/tekne temizlik, bakım, koruma vale hizmet başlıklarında Türkiye’de kurulmuş olan ilk federasyon olma özelliği ile sektörel verimliliği arttırmak, sorunlarımıza çözüm üretmek, hizmet kalitesini yükseltmek için topluma karşı olan sorumluluklarının bilincinde ve çevre dostu projeler üreterek hayata geçirmektedir.

Günümüzde rekabet, bilgi ve kalite standartlarının yükselmesi sonucu işletmelerin üstün becerilere sahip elemanlar istihdam etmek veya mevcut elemanlarını eğitmek yoluna gitmeleri gerekmektedir. Oluşturacağımız eğitim ve geliştirme programları ile nitelikli elemanlar yetiştirerek işletmelerin hedeflerine ulaşmalarına destek olmayı hedeflemekteyiz. Şüphesizdir ki yaptığı işin bilincinde, eğitimli, konusunda uzmanlaşmış çalışanlar işletmelerin performansında etkilidirler.

İşbirliği içerisinde, ekip çalışmalarına dayalı olarak hızlı, emniyetli ve kalite standartları içerisinde sektörümüzdeki işletmelerin yanında geleceğe emin adımlarla yürümekteyiz.

Serkan Bakırtaş
TOBFED Genel Başkan